Demirdöküm Neva f05 hatası nedir ?

Demirdöküm neva f5 hatası diğer modellerde olduğu gibi hava akış arızasıdır. Bu hata fan motoru işlevini kaybettiği zaman ekranda F05 uyarısı ve reset şeklinde belirir.

Neva f05 hatası sebepleri !

  • Fan motoru arızası
  • Prosestat arızası
  • Anakart arızası

Fan motoru arızası fan motorunun bakır sargısının yanması sonucu oluşur ve fan motoruna elektrik gelse dahi motor dönmediği için hava akışı gerçekleşmez bu durumda Kombi Anakartı güvenlik gerekçesi ile durdurur ve ekranda F5 hatası gelir

Prosestat Arızası ise Fan motoru ve anakart sağlam olmasına rağmen hava akışına cevap vermeyerek kontak kapatmaz ve yine kombi f5 hatasına geçer.

Anakart arızası ise anakarttan fan motoruna 220 volt elektrik gitmediği zaman fan dönmez bu sefer yine Demirdöküm neva f5 hatasına geçmektedir.

Fan Motoru Neva f05 hatası sonrası Bir takım temizlik ve bakımdan Geçmektedir.

Servis Öncesi Neva f5 hatası çözümler !

Servis talep etmeden önce bir takım yapılacak işlemler vardır, örneğin gaz vanasının açık olduğundan, su seviyesinin 1.5 bar olduğundan emin olduktan sonra Kombinizin elektrik şalterini kapatıp açalım ve kombinizin çalışıp çalışmadığından emin olalım. Demirdöküm f5 hatası adlı yazımızda da tüm modellerle ilgili genel hatalardan bahsettik.

Bir diğer işlem ise kombinizin bacasının yerinden çıkıp çıkmadığını gözle kontrol etmek bacanızda çıkma ve düşme yoksa bir işlem yapmaya gerek yoktur. Youtube gibi videolardan izleyip kombisini kendi tamir etmeye çalışan bir çok kişi ya zehirlenme yada elektrik çarpması gibi tehlikeli sonuçlar ile karşılaştı. Yani bu hatada açma kapama ve su seviyesini kontrol ettikten sonra yine Demirdöküm Neva f05 arızası alıyor iseniz kesinlikle servisimizi arayarak servis talep edin. 444 ve 0850 ile başlayan numaralardan hizmet almayın

Çağrı Merkezi : 0212 470 04 79 Demidöküm neva f05 hatası

Demirdöküm neva f5 hatası veren Bir Anakart

Demirdöküm Neva f05 hatasına Karşı Nasıl resetlenir ?

Demirdöküm neva f05 arıza kodu için Neva kombilerde mode tuşuna bir kaç kez basarak resetleme işlemi yapılır. Eğer ki yine f5 hatası alırsanız şalteri bir kapatıp açmayı da deneyin mutlaka.

Bazı durumlarda voltaj düşmesi sonucu da fan motoruna giden elektrik azaldığında da Demirdöküm neva f5 uyarısı görebilirsiniz.

Uzman Olmayan Servisler f05 hatasını çözemezler

Demirdöküm Neva Kombi servisi kimdir ? Demirdöküm Neva kombi f05 hatası verirse nereyi aramak gerekir ?

Demirdöküm İstanbul da Servisimiz tarafından Tüm ilçelere yetkili ekiple hizmet vermektedir. Kesinlikle mahalle arasından ve 444 ile başlayan numaralardan hizmet almayınız bunu özellikle müşterilerimizden rica ediyoruz. Gelip sadece parçayı takıp çıkmak değildir mesele, önemli olan fan motorunu yıkamak ve bir daha tekrarlamaması için gerekli işlemleri yapmak gerekir. Demirdöküm neva kombi servisi için bizi arayabilir ve güvenle hizmet alabilirsiniz.

Servis Güvencesi

7/24 ulaşılabilir ve aranabilir uzman servis hizmeti

Demirdöküm Neva f05 hatası nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön