İçeriğe geç

Demirdöküm Neva f05 hatası nedir ?

Demirdöküm neva f5 hatası diğer modellerde olduğu gibi hava akış arızasıdır. Bu hata fan motoru işlevini kaybettiği zaman ekranda F05 uyarısı ve reset şeklinde belirir.

Neva f05 hatası sebepleri !

 • Fan motoru arızası
 • Prosestat arızası
 • Anakart arızası

Fan motoru arızası fan motorunun bakır sargısının yanması sonucu oluşur ve fan motoruna elektrik gelse dahi motor dönmediği için hava akışı gerçekleşmez bu durumda Kombi Anakartı güvenlik gerekçesi ile durdurur ve ekranda F5 hatası gelir

Prosestat Arızası ise Fan motoru ve anakart sağlam olmasına rağmen hava akışına cevap vermeyerek kontak kapatmaz ve yine kombi f5 hatasına geçer.

Anakart arızası ise anakarttan fan motoruna 220 volt elektrik gitmediği zaman fan dönmez bu sefer yine Demirdöküm neva f5 hatasına geçmektedir.

Fan Motoru Neva f05 hatası sonrası Bir takım temizlik ve bakımdan Geçmektedir.

Servis Öncesi Neva f5 hatası çözümler !

Servis talep etmeden önce bir takım yapılacak işlemler vardır, örneğin gaz vanasının açık olduğundan, su seviyesinin 1.5 bar olduğundan emin olduktan sonra Kombinizin elektrik şalterini kapatıp açalım ve kombinizin çalışıp çalışmadığından emin olalım. Demirdöküm f5 hatası adlı yazımızda da tüm modellerle ilgili genel hatalardan bahsettik.

Bir diğer işlem ise kombinizin bacasının yerinden çıkıp çıkmadığını gözle kontrol etmek bacanızda çıkma ve düşme yoksa bir işlem yapmaya gerek yoktur. Youtube gibi videolardan izleyip kombisini kendi tamir etmeye çalışan bir çok kişi ya zehirlenme yada elektrik çarpması gibi tehlikeli sonuçlar ile karşılaştı. Yani bu hatada açma kapama ve su seviyesini kontrol ettikten sonra yine Demirdöküm Neva f05 arızası alıyor iseniz kesinlikle servisimizi arayarak servis talep edin. 444 ve 0850 ile başlayan numaralardan hizmet almayın

Çağrı Merkezi : 0212 470 04 79 Demidöküm neva f05 hatası

Demirdöküm neva f5 hatası veren Bir Anakart

Demirdöküm Neva f05 hatasına Karşı Nasıl resetlenir ?

Demirdöküm neva f05 arıza kodu için Neva kombilerde mode tuşuna bir kaç kez basarak resetleme işlemi yapılır. Eğer ki yine f5 hatası alırsanız şalteri bir kapatıp açmayı da deneyin mutlaka.

Bazı durumlarda voltaj düşmesi sonucu da fan motoruna giden elektrik azaldığında da Demirdöküm neva f5 uyarısı görebilirsiniz.

Uzman Olmayan Servisler f05 hatasını çözemezler

Demirdöküm Neva Kombi servisi kimdir ? Demirdöküm Neva kombi f05 hatası verirse nereyi aramak gerekir ?

Demirdöküm İstanbul da Servisimiz tarafından Tüm ilçelere yetkili ekiple hizmet vermektedir. Kesinlikle mahalle arasından ve 444 ile başlayan numaralardan hizmet almayınız bunu özellikle müşterilerimizden rica ediyoruz. Gelip sadece parçayı takıp çıkmak değildir mesele, önemli olan fan motorunu yıkamak ve bir daha tekrarlamaması için gerekli işlemleri yapmak gerekir. Demirdöküm neva kombi servisi için bizi arayabilir ve güvenle hizmet alabilirsiniz.

Servis Güvencesi

7/24 ulaşılabilir ve aranabilir uzman servis hizmeti

“Demirdöküm Neva f05 hatası nedir ?” hakkında 29 yorum

 1. Demirdöküm kombi de neva serisi F05 hatası alıyordum Yetkili kombi servisi ni aradım Demirdöküm den geldiler ve uygun fiyata yaptılar..

 2. Günlerdir neva kombimde problem vardı ve f05 hatası alıyordum servisi aradım kısa sürede gelip sorunu çözdüler. Teşekür ederim.

 3. Memnuniyet amaçlı yazıyorum. Arıza kaydı oluşturmuştum. İlginiz ve hızınız için teşekkür ederim. Yeni kombi almak zorunda kalacağım diye endişeleniyordum. Sayenizde masraftan kurtuldum. Teşekkür ederim

 4. Demirdöküm neva f5 hatası alıyordum. Sağolun çok kısa sürede sorunumu cozdunuz. İsinizde başarılar dilerim. Tebrikler.

 5. Demirdöküm neva f05 hatası için aradım gayet yardımcı oldular, emeği geçen herkese teşekkür ederim iyiki varsınız 😊

 6. Çok başarılı ve titiz işlere imza atıyorsunuz sizinle çalışmış olmak mutluluk verici emeğinize sağlık tebrikler 👍

 7. 4 yıldır kullandığımız Demirdöküm neva kombi f05 hatası verdi. Bu hatayı uzman olmayan servislerin cozemeyecegini bildiğim için yetkilikombiservisi.net ile iletişime geçtim. Uzman ekip geldi sorunu giderdi hemde çok uygun bir fiyata. İşi uzmanına yaptırmak her zaman kazandırır. Kombi bakım onarım işinin tartışmasız uznansiniz. Herkese tavsiye ederim.

 8. Gerçekten aşırı derecede yardımcı oldu neredeyse kusursuz mükemmel bir site yapan kişinin eline sağlık teşekkürler

 9. Muhammed Erdem tokdemir

  Memnuniyet amaçlı yazıyorum. Arıza kaydı oluşturmuştum. İlginiz ve hızınız için teşekkür ederim. Yeni kombi almak zorunda kalacağım diye endişeleniyordum. Sayenizde masraftan kurtuldum. Teşekkür ederim

  1. Muhammed bey Bir çok kişi sizin gibi düşünüyor. Servisimiz gittiği zaman sadece arızaya bakmıyor bakımı veya yağlanması gereken yerleri, filtreleri ücret almadan yapıyor ki başka yerlerden arıza vermesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir