İçeriğe geç

Demirdöküm atron f05 hatası nedir?

Demirdöküm atron f05 hatası atron hava akış hatası olarak ta geçmekte kombi parçalarından biri olan fan sisteminde bir sorun olduğunda ekranda f05 hatası şeklinde uyarı vermekte ve kombi ateşlemeyi durdurmaktadır. Atron hermetik kombi sınıfında olduğu için fan sistemi ile donatılmış ve Prosestat çekim sistemi ile yanan atık gazı atması sağlanmıştır. Atron f05 hatası bu sistemin çalışmaması sonucu ortaya çıkmaktadır peki neden olur hep beraber bakalım.

Demirdöküm atron f05 hatası sebepleri

Öncelikle demirdöküm atron f05 hatası fan motoruna giren ve uzun yıllar temizlenmeyen kir ve tozdan kaynaklı meydana gelir, ilk önce servisin bakması gereken yer burasıdır fan sistemi güzelce çeşmenin altında temizlenmeli ve tüketiciye gereksiz masraflar çıkarılmamalıdır yani en önce parça değiştirmeden Atron f05 hatasını çözmeye çalışmalıyız. Fan sistemini güzelce temizleyip rulmanları yağlayıp fan motorunu kuruttuktan sonra sistemi denemeliyiz.

Fan motoru temizlendikten sonra f05 hatası verirse atron kombi o zaman hava prosestadına bakılmalı Omaj değerini ölçmeli gerekirse prosestadı düşük pascal ile değiştirmeliyiz ve fan temizliğinden sonra bu işlemi yapmalıyız.

Demirdöküm Atron f05 hatası veren fan değişimi

Hava prosestadı değişiminden sonra bile kombi f5 hatası verebilir bunun yaygın sebebi ise Anakart üzerindeki fan motoruna 220 volt elektrik yollayan kısmın ya düşük voltaj yada kesik kesik voltaj yollaması sonucu fan motoru yeterli akımı veremez ise hava prosestadına akım çekimi olmaz ve kombi f05 hatasına düşer.

Demirdöküm atron f05 hatası nasıl çözülür?

Demirdöküm Atron f05 arızası nasıl çözülür konusu ise şöyledir önce kombinizin su seviyesi ve gaz vanasına bakıyoruz kombinizin bacasında çıkma yok ise ana şalteri kapatıp 10/20 saniye bekleyip kombiyi tekrar çalıştırıyoruz Atron kombi yaklaşık 3 sefer fan sistemini kontrol edecek ve prosestat kontağı kapanırsa kombi ateşlemeye geçecektir. Eğer ki fan sistemi 3 denemeden sonra hava basınç anahtarından cevap alamaz ise Demirdöküm atron f05 hatası verecektir. Tabi bu durumlar ile fazla karşılaşmamak için her yıl bakım mutlaka yaptırınız.

Atron Kombi Servisi iletişim Resmi telefon

Demirdöküm İstanbul servisi için 444 ve 0850 ile başlayan numaralardan servis hizmeti almayınız bize ulaşmak için 0212 470 04 79 dan servis hizmeti alabilir Gaz yakıcı cihazlar ve iş güvenliği sertifikalı firma ile güvende olursunuz. Eğer Atron harici demirdöküm f5 hatası başka modellerde alıyorsanız sayfamızı inceleyiniz.

“Demirdöküm atron f05 hatası nedir?” hakkında 10 yorum

  1. Merhaba Atron kombimiz sürekli f5 arizasinda resetledik gecmedi barlar yazdığınız ölçüde sıcak su akıo duruyor nasıl yol izlemeliyiz

  2. Hayatımda bu kadar gıcık bir kombi modeli ile karşılaşmadım, ayıptır söylemesi duştayken defalarca kez saçım başım köpüklü şekilde çıkmak zorunda kalıyorum şalteri indirip geri kaldırıyorum ondan sonra sorun iki dakikalığına düzeliyor yeniden aynı hatayı veriyor.. yeni bir kombi alayım taktırayım diyorum fiyatlara bir baktım aman Allah’ım her şey uçmuş, sanarsın altın kaplama kombi üretiyorlar! Her neyse sormak istediğim şu bu F05 hatasının onarımı toplamda kaç liraya mal olur, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim ona göre bütçemi ayarlayacağım..

    1. Merhaba yaman bey f05 hatası o kadar zor bir arıza değil. Servisimiz ileri seviye bir servistir ve inanın tek seferde bu hatayı çözer ve size yeni kombi alma masrafından kesin olarak kurtarırız.

  3. Sürekli f05 hatası oluşur. Ben bakudeyim. 2020den kullanılır. Bunun çözümü nede söylerseniz çok memnun olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir