İçeriğe geç

Demirdöküm F2 arızası nedir?

Demirdöküm f02 hatası sıcak su sensörü sorunudur. Kombi size ilk olarak sıcak su vermeyerek ortaya çıkar. Demirdöküm kombi ekranın da F2 hatası göründüğü zaman sıcak su çeşmesinden O esnada sıcak su gelmeyecektir. Demirdöküm f2 hatası nedir? ve nasıl çözülür dersek yazımızda hemen hemen tüm modellerde oluşan F 02 arıza kodunun açıklaması ve çözüm önerisi sunulmuştur.

Demirdöküm F2 hatası neden meydana gelir?

Sıcak su sensörlerinin kısa devre veya sensörün kendisinde hata veya Anakart arızası olarak da meydana gelmektedir .Bu hata meydana geldiği zaman kombi sıcak su vermeyi durdurur.

Borularda ıslanma olabilir

Ntc Hatası olabilir

Anakart hatası olabilir

Kabloda kopma olabilir

Demirdöküm f2 hatası

Demirdöküm F2 hatası teşhis


DemirDöküm servisi ilk olarak su sensörü kablo Demet kontrolü yapması gerekmektedir sensörü sökmeden dışarıdan bir sensör takarak sensör de hata olup olmadığını kolayca teşhis edebilir bu teşhis sonucunda f2 hatası ekrandan gitmesi gerekmektedir eğer yine eksik hatası veriyorsa Demirdöküm kombinizin tüm kablo demeti değişmesi gerekebilir demir Döküm servisi kablo demetini değişmesi değiştirmesine rağmen ekranda yine F2 hatası gözüküyor ise Anakart üzerindeki kablo soket bağlantı elemanlarını Kontrol etmesi gerekir kablo demeti değişmesine rağmen F2 hatası devam ediyorsa mutlaka Anakart değişimine gidilmesi gerekmektedir.


Demirdöküm F2 hatası nasıl Çözülür ?


Demirdöküm f02 hatasında kullanıcı olarak önce kombinizin ön kısmında bulunan tuşu ile kombinizi resetlememiz gerekmektedir eğer yine ekranda f2 hatası görünüyor ise kombinizin şalterini Bir kapatıp açmamız gerekir saniye bekledikten sonra kombiyi tekrar açmamız gerekir kombinizi açtığımız zaman ekranda normal rakamları geldiyse f2 arızası silinmiş olabilir şimdi sıcak su testi yapınız sıcak suyunu normal şekilde ısındı ise kombiniz geçici olarak bir hataya düşmüş olabilir bu durumda kombinizi kullanmaya devam edebiliriz.

Demirdöküm Neva f2 hatası nedir?

Demirdöküm neva f02 hatası yine yukarıda bahsettiğimiz gibi ısıtma sensörleri hatası sonrası meydana gelmektedir. Neva kombi ekranda f2 hatası olursa nasıl çözülür dersek, neva panelinde mode tuşuna basarak çözülür .Eğer resetleme işlemi sonrası ekranda f2 hatası devam ederse şalteri kapatıp açın ve test yapın.

Demirdöküm Atron f2 hatası nedir?

Demirdöküm atron f02 hatası nedir? dersek sıcak su sensörü ntc hatasıdır bu hata ısıtma suyu sensörünün ölçüm yapamaz hale gelmesi sonucu anakartın değer okuyamaması veya anakart ile ntc sıcak su sensörünün haberleşmede sorun yaşaması sonucu ekranda f2 arıza kodu belirir.

Demirdöküm Nitron f02 hatası nedir?

Demirdöküm nitron f2 hatası sıcak su gelmediği zaman ekranda f2 f2 şeklinde sürekli uyarı verir ve nitron kombi sıcak su verme işlemini sonlandırır. Bu durumda kullanıcı olarak kombiyi kapatıp biraz beklemeli ve kombimizin soğumasını beklemeliyiz. Bazı durumlarda kablo kopması, sensör ısınması veya da Ntc hatası sonrası f2 hatası meydana gelebilir.

Demirdöküm Nitromix f02 hatası nedir?

Demirdöküm nitromix f2 hatası ısıtma suyunun ölçümünde kullanılan ntc duyarga sensöründe oluşan kısa devre, ntc ve omaj hatası veya ntc kablolarında kısa devre oluşması sonucu bu arıza kodu meydana gelir Nitromix kombinin ekranında f02 yanar Peki nasıl çözülür? ekran sağ kısmında reset yazan butona basarak kombinizi reset yapın veya elektrik şalterini kapatıp açın.

Demirdöküm Atromix f02 hatası nedir ?

Demirdöküm Atromix modelleri yoğuşmalı ilk demirdöküm modellerindendir. Demirdöküm atromix f02 hatası ise ısıtma sensörleri bozulması sorası meydana gelir ve ekranda f2 hatası belirir, kombiniz sıcak su üretimini keser. Bu durumda nitromix kombinin reset tuşuna basarak f2 hatasından çıkarabilirsiniz.

Demirdöküm f02 hatası Resetleme nasıl yapılır?

Demirdöküm f02 hatası resetleme işlemi 2 şekilde yapılır. Önce kombinizin ön panelinde bulunan reset yazısına 1/2 kez bas çek yapın (Neva serisinde mode tuşu reset anlamına gelmektedir) Ekranda hala f2 hatası varsa ana şalteri kapatıp açın ve kombinizi dinlendirdikten sonra tekrar elekiriğini açın arıza devam ediyorsa bize ulaşın.

Demirdöküm F2 hatası servis talebi


Demirdöküm F2 arızası nasıl giderilir ? dedikten sonra ve aldıktan sonra yukarıdaki yapılanları yaptı iseniz artık servis isminizi Kontrol etmesi gerekir burada asıl mesele ortaya çıkmaktadır mahalle servisleri veya internette 0 850 ile başlayan veya 444 ile başlayan servislerden olduğunca uzak durmak gerekir servislerde o zaman gereksiz parça masrafı veya yüksek masraflar çıkarabilmektedir.

Servisimiz 17 yıldır sabit fiyat ve müşteri memnuniyeti garantisi sunan cihazlar ve iş güvenliği sertifikasına sahip servistir işlemler orijinal parça ile bir Garanti edilmektedir gerçek uzman teknisyen olarak cihazınıza kontrol sağlanır..

Demirdöküm Servis: 02124700479 avcılar kombi servisi Çağrı Merkezi

Neden Resmi Servisler ?

Çünkü demirdöküm adı altında her markaya bakan ve uzman olmadığı veya gaz yakıcı cihazlar yetki belgesi olmadığı halde servislere giden çok fazla servis var ve yapılan işin garantisi olmadan hizmet vermekteler.

Servisimiz;

Uzman Düzeyinde Servis

Her zaman ulaşılabilir Servis

7/24 Sürekli destek

Garanti belgeli işlemler

Gaz yakıcı cihazlar yetki belgesi

“Demirdöküm F2 arızası nedir?” hakkında 35 yorum

  1. Bu F2 hatasını daha öncede yaşamıştım. Anakarttan kaynaklanan bir arıza olduğunu söylemişlerdi. Ama bu hatanın başka nedenlerden de kaynaklandığını sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkürler

  2. Demir döküm kombim arıza verdi. Çok dikkatli ve ilgili bir şekilde gelip tamir ettiler çok memnunum çok teşekkür ederim

  3. Demirdöküm kombimin verdiği F2 hatasından dolayı servisi aradım güleryüzlü ve tecrübeli ekip sayesinde çok kısa sürede arıza giderildi kendilerine teşekkür ederim

  4. Aslında f2 arızası nedir ve ona nasıl çözüm bulacağım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdidan teşekkürler

  5. Demirdokum kombin de ariza f2 hatası veriyordu iletişime geçtim ve kısa süre içinde sorun çözüldü hizmette sınır tanımiyorlar gercekten .Iletisim sonrasi kisa sure icinde gelip sorunu cozduler.Hizli iletişim sorunsuz hizmet emeklerine teşekkürler.

  6. Demirdöküm f2 kombim surekli arızalanıyordu ve hemen aradım geldiler ve sorunu giderdiler sizlere teşekkür ediyorum tavsiye ederim herkese

  7. Demirdöküm kombim f2 hatası veriyor du burdan servis talep ettim f2 hatası nı uygun şekilde çözdüler kendilerine teşekkür ederim.

  8. Çok kaliteli iyi hizmet veren servistir. Bizim Demirdöküm kombim f2 hatası veriyor du burdan servis talep ettim. Geldiler. Hızlıca yaptılar. Helal olsun. Çok memnun kaldık harika servis 👍

  9. Demirdöküm kombim f2 hatası veriyor du burdan servis talep ettim f2 hatası nı uygun şekilde çözdüler kendilerine teşekkür ederim

  10. Benim yorumum ilk yapılması gereken kombinin suyunu kontrol edin 2 barın altındaysa bu hatayı verir ilk ona bakmanızı tavsiye ederim teşekkürler .ismim musa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir