İçeriğe geç

Eca Kombi Sıcak su vermiyor

Eca kombide sıcak su gelmemesi genelde Sıcak su sensörü arızası, türbün arızası gibi 2 nedenden oluşmaktadır. Bunlar Eca kombinin sıcak su vermemesine sebep en yakın 2 parça arızasıdır fakat kombideki çalışan tüm parçalardan olma ihtimali mevcuttur.

Eca petekler çalışıyor sıcak su Gelmiyor

Eğer kombiniz petek kısmında çalışıyor sıcak su vermiyorsa Isıtma sensörü arızalıdır veya akış tirübünü arızalıdır. Sensör genelde kireçlenme sonrası 2 3 yılda bir bozulabilir, akış türbünü ise yine zamanla suyun verdiği etkilerden dolayı sarf malzeme olduğu için bozulabilir.

Eca Sıcak su gelmiyorsa

Eca kombi hem petek hem de Sıcak su gelmiyor !

Eca kombiniz Petek kısmında çalışmıyor ve sıcak su da vermiyorsa bu sefer arıza tüm kombi parçalarından olabilir. Anakart arızası , sensör arızası, ntc arızası, su seviyesi eksikliği, Eca 24 hatası, gaz yokluğu gibi tüm parçalardan olma ihtimali var.

Eca sıcak su gelmiyor ise yapılacaklar

  • Kombinizde su Var mı ? 1 ile 2 bar arasında olmalı
  • Kombinize gaz geliyor mu ?
  • Sıcak su çeşmesi yeterli tazyikte akıyor mu ? Eğer su tayzikte akmıyor ise Tirübün yeterli dönmeyip sıcak su vermeyebilir.
  • Kombi şalteri kapatıp açtınız mı ?

Tüm yukardakiler yaptınız ve Eca kombiniz yine sıcak su vermiyor ise !

Eca kombi zaman zaman arıza yapıyor olabilir bu 3 4 yıllık süreçte normal durumlar, bu durumda Youtube videoları izleyip veya mahalleden kombiye bakma yetkisi olmayan kişilere kombinize dokundurtmayınız. Yüksek masraflar, ateşli sistem olduğu için gaz tehlikesi gibi durumlar oluşabilir. Servimiz tüm yaptığı işlere Eca servis garantisi vermektedir.

Servis Çağrı merkezi: 0212 470 04 79

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir